quicker-food.com.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i sporcie

Lifestyle

Kim jest chirurg stomatolog i jakie zabiegi wykonuje?

Kim jest chirurg stomatolog i jakie zabiegi wykonuje?

Chirurgia stomatologiczna jest szeroką specjalizacją, w ramach której prowadzone są zróżnicowane zabiegi. Jakie z nich wykonuje się najczęściej?

W wielu przypadkach schorzeń oraz urazów stomatologicznych niezbędny jest chirurg stomatolog Kraków to jedno z tych miast, gdzie można skorzystać z jego pomocy w różnych gabinetach i klinikach stomatologicznych. Kim dokładnie jest chirurg stomatolog? Jakimi zabiegami się on zajmuje?

Chirurg stomatolog – kim jest?

Chirurg dentystyczny to dentysta, który specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów chirurgicznych na zębach, dziąsłach i szczęce. Tacy specjaliści również znani jako chirurdzy jamy ustnej i szczękowo-twarzowej i posiadają szeroką wiedz i umiejętności niezbędne do wykonywania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych w leczeniu różnych schorzeń zębów i twarzy.

Chirurdzy dentystyczni są absolwentami uczelni wyższych, a także mają specjalizację w chirurgii jamy ustnej i szczękowo-twarzowej. Niektórzy chirurdzy dentystyczni mogą również przejść dodatkowe szkolenie w takich dziedzinach, jak stomatologia estetyczna, implantologia dentystyczna i chirurgia rekonstrukcji szczęki.

Gdy poszukiwany jest dobry chirurg stomatolog Kraków to miasto, gdzie działają jedni z najlepszych specjalistów w Polsce w tej dziedzinie.

Chirurgia stomatologiczna – popularne zabiegi

Chirurdzy wykonują różne rodzaje zabiegów stomatologicznych. Mogą również ściśle współpracować z innymi specjalistami, takimi jak ortodonci i protetycy, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę.

Chirurg dentystyczny wykonuje między innymi poniższe rodzaje zabiegów:

Wszczepianie implantów dentystycznych

Chirurdzy dentystyczni mogą stosować implanty dentystyczne w celu zastąpienia brakujących zębów. W tym celu konieczne jest odpowiednie przygotowanie kości oraz dziąseł do umieszczenia w nich implantu.

Usuwanie zębów

Chirurdzy dentystyczni często usuwają zęby, które powodują ból lub są źródłem infekcji. Ta procedura wymaga użycia znieczulenia i specjalistycznych narzędzi, aby bezpiecznie i skutecznie usunąć zęby.

Chirurgia korekcyjna szczęki

Chirurdzy dentystyczni mogą przeprowadzać operacje korekcyjne szczęki w celu leczenia różnych schorzeń, w tym wad zgryzu, zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego i bezdechu sennego.

Leczenie urazów twarzy

Chirurdzy ci mogą leczyć urazy twarzy, takie jak złamane lub zwichnięte szczęki, złamania kości twarzy i rany tkanek miękkich.

Leczenie rozszczepu wargi i podniebienia

Chirurdzy dentystyczni mogą wykonać operację naprawy rozszczepu wargi i podniebienia, wady wrodzonej, która wpływa na wygląd wargi i podniebienia.

Biopsje

Chirurdzy dentystyczni mogą wykonywać biopsje w celu diagnozowania i leczenia raka jamy ustnej lub innych zmian w jamie ustnej.

Ogólnie rzecz biorąc, chirurdzy dentystyczni wykonują szeroki zakres zabiegów chirurgicznych i niechirurgicznych w celu poprawy zdrowia, funkcji i wyglądu zębów i jamy ustnej pacjenta.

Umów się a konsultację stomatologiczną – chirurg stomatolog Kraków – skorzystaj z pomocy w sprawdzonej klinice stomatologicznej!

Materiał zewnętrzny

Udostępnij