quicker-food.com.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i sporcie

UrodaZdrowie

Depilacja w domu – dostępne sposoby

Depilacja w domu – dostępne sposoby

Depilacja to jeden z obowiązkowych zabiegów pielęgnacyjnych, który przeprowadzamy w domu. Sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia jest co najmniej kilka. Jak wybrać najlepszy i jak przeprowadzić go w warunkach domowych?

Maszynka do golenia

Depilacja w domu to często przeprowadzany zabieg upiększający. Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez kobiety narzędzi jest maszynka. Dlaczego?

Golenie jest sposobem prostym, szybkim i jednocześnie skutecznym. Trzeba jednak pamiętać, że konieczne jest wybranie odpowiedniej maszynki, która wyposażona jest w paski nawilżające. Ważne jest również, by używać pianki do golenia, która zmiękcza włosy i minimalizuje ryzyko otarć oraz podrażnień skóry.

Koniecznie trzeba pamiętać, że depilacja przy pomocy maszynki jest sposobem, który sprawdza się na krótko. Włoski pojawiają się już po kilku dniach.

Depilacja woskiem

Depilacja w domu często jest również przeprowadzana przy pomocy wosku. Zaletą tego zabiegu jest to, że włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach, znacznie później niż po goleniu. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zabieg, który jest bolesny i na pewno nie należy do przyjemnych.

W warunkach domowych lepiej użyć wosku na zimno. Jest on w postaci przygotowanych pasków nasączonych woskiem. Plaster wystarczy rozgrzać w dłoniach i następnie przykleić w wybrane miejsce. Dobrze go wygładzamy, by prawidłowo przylegał do skóry. Na koniec, energicznym ruchem zrywamy.

Regularne stosowanie tej metody sprawia, że włoski, które odrastają są słabsze i jednocześnie rzadsze. Zabieg należy powtarzać co 3-4 tygodnie.

Depilator elektryczny

Zakup depilatora wiąże się z większym wydatkiem, ale jest to metoda, która pozwala na osiągnięcie lepszych wyników. Włoski wyrywane są wraz z cebulkami, dzięki czemu można zabieg wykonywać co 2 – 4 tygodnie.

Depilacja w domu przy użyciu depilatora elektrycznego jest zabiegiem, który pozwala szybko uporać się z nadmiernym owłosieniem. Można go wykonywać zarówno w trakcie kąpieli, jak i na sucho. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zabieg, który również nie należy do przyjemnych.

Należy również pamiętać, że ważne jest, by depilator był dobrej jakości. Depilator, który łamie włoski, a nie je wyrywa, doprowadzi do wrastania, które jest dosyć kłopotliwe i bolesne.

Krem czy pianka

Wiele kobiet ma wrażliwą skórę, która nie nadaje się, by przeprowadzić depilację woskiem czy depilatorem elektrycznym. Dla takich pań również jest skuteczne rozwiązanie.

Depilacja w domu może być przeprowadzana przy pomocy pianek lub kremów. Jest to bardzo łatwy sposób depilacji. Krem lub piankę rozprowadzamy szpatułką po skórze. Ważne, by zrobić to dokładnie. Następnie trzymamy je na skórze zgodnie z zaleceniem producenta. Resztki preparatu spłukujemy letnia wodą. I gotowe!

Należy pamiętać, by po depilacji przeprowadzonej w domu koniecznie zadbać o skórę, która może być podrażniona. Ważne jest użycie balsamu łagodzącego czy żelu. Dzięki temu na skórze nie wystąpią podrażnienia oraz nieestetyczne zaczerwienienia.

Sposobów na depilację w domu jest kilka. Każda z pań bez problemu znajdzie taki, który będzie jej odpowiadał.

Udostępnij