quicker-food.com.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i sporcie

Sport

Jak wygląda siłownia w piwnicy?

Jak wygląda siłownia w piwnicy?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się siłownia w piwnicy. Warto mieć na uwadze, że można ją urządzić na kilka sposobów. Można zakupić sprzęt treningowy wysokiej jakości, ale wtedy to będzie naprawdę duży wydatek.

Zakup sprzętu do domowej siłowni

Nie można zapominać, że rozgrzewka w domu odgrywa bardzo ważną rolę. Trzeba też podkreślić, że piwnice mają dużo wolnej przestrzeni, dlatego świetnie nadają się do treningu siłowego. Mocny oraz intensywny trening siłowy można bez większego problemu wykonać w domowej siłowni. W garażu panują oczywiście bardziej spartańskie warunki niż w piwnicy. W piwnicy jest zdecydowanie cieplej, a pod kątem wyposażenia można trochę poszaleć. Najlepiej zakupić sprzęt u sprawdzonego i renomowanego producenta, który cieszy się dobrą opinią i wiele lat działa na rynku. Należy pamiętać, że domowa siłownia w piwnicy ma naprawdę wiele zalet. Niektóre osoby przeznaczają w całości piwnicę na siłownię domową. W takiej sytuacji można wstawić sprzęt o większych gabarytach. Plusem intensywnych treningów jest fakt, że ta część domu jest z reguły chłodniejsza niż naziemne piętra. Nie trzeba się też przejmować obciążeniem, ponieważ piwnice posiadają fundament betonowy. To oznacza, że do woli można przerzucać ciężary. W domowej siłowni przyda się jedna lub dwie maszyny cardio. Dobrym pomysłem jest rower stacjonarny, ergometr oraz bieżnia. Potrzebna będzie jeszcze ławka treningowa, sztangi oraz hantle. Wśród innych akcesoriów można wymienić wałek do rolowania, matę do rozciągania i piłkę szwajcarską. Można też rozważyć zakup specjalnej podłogi do siłowni w piwnicy. Dostępnych jest wiele firm, które oferują specjalną podłogę gumową. Podłogi są bardzo łatwe w montażu i różnią się grubością. Kilka istotnych szczegółów powinien zawierać projekt mini siłowni zlokalizowanej w domu. Podstawą jest właściwie dobrane pomieszczenie.

Wydzielenie pomieszczenia

Gotowe projekty domów z reguły nie mają wydzielonego pomieszczenia służącego jako pokój do ćwiczeń. Gabinet lub halę sportową często trzeba zaaranżować we własnym zakresie. Domowa siłownia w piwnicy jest obecnie najmodniejsza i najpopularniejsza. Samo pomieszczenie to jednak nie wszystko, ponieważ musi spełniać jeszcze kilka ważnych warunków. Przede wszystkim metraż musi być dostosowany do planowanego zestawu urządzeń do ćwiczeń. Wiele uzależnione jest również od kosztów, które jesteśmy w stanie ponieść. Należy pamiętać, że najważniejszy jest komfort oraz bezpieczeństwo. Chodzi tu nie tylko o sprzęt, ale także właściwe wykończenie pomieszczenia. W niektórych przypadkach trzeba nawet zamontować nową wentylację. Bez tego siłownia z pewnością nie będzie bezpiecznym miejscem. Podczas ćwiczeń robi się gorąco, dlatego wentylacja jest niezwykle ważna. Warto też zainwestować w dobrą wykładzinę podłogową, która pozwoli znacznie ograniczyć ryzyko kontuzji. Z pewnością musi być ona antypoślizgowa. Takie podłoże sprawi, że sprzęt także będzie dobrze trzymał się na powierzchni. Nawierzchnie z dodatkiem gumy również będą bardzo dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij